Військовий експерт розповів, коли наступ Росії зупиниться

Військовий експерт розповів, коли наступ Росії зупиниться

Війна в Україні / фото: zn.ua

Великий наступ росіян, про який шириться інформація в ЗМІ, може зупинитися вже в квітні. Втім, аби це сталося якомога раніше і в українських збройних силах з’явилась можливість для контрнаступу, потрібні надзусилля.

Таку думку висловив військовий експерт, генерал-лейтенант Ігор Романенко в інтерв’ю 24 каналу.

Раніше про ймовірність припинення наступу росіян навесні, в період квітневих дощів, повідомляли аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW). Такий прогноз західних експертів генерал Романенко вважає цілком реальним. Втім, аби в українських військових з’явилися можливості для контрнаступу, потрібно зменшити наступальний імпульс армії країни-агресора – а для цього знадобляться “надзусиллям нашої держави і Сил оборони”, вважає військовий експерт.

На думку генерала, Україна зможе зупинити наступ Росії, але для цього потрібні суттєві зусилля та стійкість військових, а від суспільства – підтримка та допомога ЗСУ. Також потрібно формувати відповідні резерви та у вдалий момент, який може наступити у квітні чи дещо пізніше, провести контрнаступальні операції, зауважив Ігор Романенко.

“Нам це робити потрібно вже зараз. Ці надзусилля, щоб знищувати потенціал і загалом зупинити противника. І одночасно формувати нові резерви, щоб звільнити наші території”, – зазначив генерал-лейтенант.

Про новий наступ Росії наприкінці січня говорив і Президент України Володимир Зеленський. Зокрема він попередив, що  російські окупанти можуть почати наступ з будь-якого напрямку на півдні або сході, і нагадав, що Путін поставив за мету вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.