Військовий експерт розповів, для чого росіянам Бахмут

Військовий експерт розповів, для чого росіянам Бахмут

Бої за Бахмут / фото: Слово і Діло

Взяття під російський контроль міста Бахмут на Донеччині дозволить окупантам звільнити свої логістичні шляхи від вогневого контролю з боку ЗСУ. Втім досягти запланованого результату путінським військам навряд чи вдасться, адже бої за Бахмут стали для росіян справжньою “фабрикою смерті”.

Про ситуацію навколо Бахмута в коментарі Новини.LIVE розповів військовий експерт, полковник Збройних сил України Петро Черник.

За його словами, російські окупанти й надалі будуть продовжувати штурм Бахмута. Це робиться для досягнення головної мети — спроби звільнити свої логістичні вузли від вогневого контролю з боку українських сил. Вкрай важливою для ворога наразі є захист єдиної залізничної нитки від Бахмута до Дебальцевого, по якій окупанти доставляють боєприпаси.

Черник зауважив, що сьогоднішня війна на 95% є війною артилерії. А отже, для неї постійно потрібні боєприпаси. У цьому контексті експерт пояснив, що військові вантажівки можуть брати на свій борт до ста снарядів, а один залізничний вагон може прийняти до 600 снарядів.

“Але ж вантажівками на всю лінію фронту снарядів не навозиш, тому потрібен залізничний транспорт. Один вагон бере на борт у межах 500-600 снарядів, а потяг може потягнути у межах 30-40 вагонів. Так ось відстань від Бахмута до Дебальцевого  — це єдиний робочий вузол, єдина залізнична нитка, яка допомагає ворогу ешелонами возити боєприпаси”, – констатував Черник.

Військовий пояснив, що протяжність цього маршруту становить 42 кілометри, а HIMARS працює на 84. 

“Цей логістичний вузол перебуває під нашим вогневим контролем і окупанти прагнуть його відсунути. А цього вони не можуть зробити і кладуть своїх солдат хвиля за хвилею”, – зауважив експерт. Він висловив впевненість, що попри завзятість штурмів ворогу й надалі не вдасться захопити Бахмут.

Раніше речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий зазначав, що бої за Бахмут стали для росіян “фабрикою смерті”, адже вони щоденно втрачають на бахмутському напрямку десятки, а іноді й сотні військових. 

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.