Військова допомога Україні вперше надійде з Марокко та Болгарії

Військова допомога Україні вперше надійде з Марокко та Болгарії

Військова допомога Україні / фото: DW

Впродовж минулого тижня уряди країн Марокко і Болгарії вперше погодили надання військової допомоги Україні. Невдовзі очікуємо від них запчастини до танків Т-72, а також легке озброєння та боєприпаси.

Про це повідомляють Новини Планети.

Приємною новиною на минулому тижні стала ухвала рішення про надання військової допомоги з Марокко. Влада цієї країни ухвалила рішення про передачу Україні запчастин до танків Т-72, тим самим ставши першою державою Африки, яка надасть Києву військову допомогу.

Вперше військова допомога Україні надійде і від Болгарії. Парламент цієї країни у п’ятницю, 9 грудня, затвердив список озброєнь, яке буде направлене в Україну як допомога вперше після повномасштабного вторгнення Росії. Список зброї засекречений, втім, як стверджують урядовці, до відправки українцям погоджено здебільшого легке озброєння та боєприпаси.

Новий пакет військової допомоги невдовзі надійде від уряду Словаччини. В пакет оборонної допомоги увійдуть боєприпаси, у тому числі великі калібри для винищувачів, теплі речі, інше спорядження. Про це повідомив міністр закордонних справ Словаччини Растіслав Качер. 

Він зауважив, що Словаччина продовжить надавати гуманітарну допомогу Україні і зробить усе, щоб українцям було легше пережити зиму.

Упродовж минулого тижня Німеччина передала Україні ще 20 бронеавтомобілів Dingo, а також два тягачі-транспортери танків M1070 Oshkosh. Крім цього, Німеччина анонсувала передачу Україні самохідних гаубиць та іншого озброєння. Про це повідомляє сайт німецького уряду.

А ось Грузія підтвердила, що не надаватиме Україні військову допомогу. За словами прем’єр-міністра країни Іраклія Гарібашвілі, Грузія не хоче брати участі у війні, тому не планує надавати Україні військову допомогу.

«Щодо військової допомоги, ми чітко й недвозначно сказали, що не будемо цього робити. Ми як держава ніколи не будемо вв’язуватися у цю війну. Це наша чітка позиція», – заявив Іраклій Гарібашвілі.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.