Війна відміняється: Сербія та Косово дійшли згоди

Війна відміняється: Сербія та Косово дійшли згоди

Сербія та Косово дійшли згоди / фото: ВВС

Частково визнані Косово та Сербія в рамках діалогу за сприяння ЄС змогли досягти угоди щодо автомобільних номерів та прикордонних документів, що раніше створювало ризик загострення конфлікту між Белградом та Приштиною.

Про це повідомив Верховний представник ЕС Жозеп Боррель.

“Я радий, що ми знайшли європейське рішення, яке полегшує поїздки між Косово та Сербією, що відповідає інтересам усіх громадян Косова та Сербії”, – написав він у твіттері в суботу.

Як стало відомо, Сербія погодилася скасувати в’їзні/виїзні документи для власників косовських посвідчень особи, а Косово погодилося не запроваджувати їх для власників сербських посвідчень особи.

Боррель зазначив, що косовські серби, як і решта громадян, зможуть вільно подорожувати між Косово та Сербією, використовуючи свої ідентифікаційні карти.

Як вже раніше повідомлялося, 31 липня на півночі Косова, біля прикордонного переходу Яріньє, перекрили вантажівками основну дорогу, яка пов’язує його із Сербією. Перекриття почалися за день до того, як у частково визнаному Косово мали перестати визнавати сербські документи та запровадити тимчасові. Це крок у відповідь на дії Сербії, яка так само не визнає документи, видані Косово.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.