Війна в Україні: що робити у разі хімічної атаки

Війна в Україні: що робити у разі хімічної атаки

Як вижити при хімічній атаці  / фото: pixabay.com

Хімічної атаки в Україні не було, але бути готовим варто. Спробуйте роздобути протигаз, якщо ні – готуйте ватно-марлеві пов’язки, запасіться водою та содою.

Про це повідомляє segodnya.ua.

Наразі жодної хімічної атаки в Україні не було і з хімічними підприємствами теж усе гаразд. Проте російські окупанти постійно намагаються зруйнувати важливі об’єкти тому вивчаємо, як діяти у разі хімічної атаки та нехай нам це не знадобиться.

Найкраще захистить наші органи дихання у разі хімічної атаки протигаз, але будемо чесними – дістати його зможуть одиниці. Тому наперед краще приготувати пов’язки з марлі та вати , їх потрібно змочувати приготованим розчином.

Для розчинів знадобиться питна сода (використовувати при атаці хлором) та кислота – оцтова або лимонна (при атаці аміаком). Тому, щоб бути спокійними, запасіться:

  • 2-ма порожніми пляшками по 0,5 з-під мінералки або соку
  • водостійким маркером
  • содою
  • лимонною кислотою
  • та чистою водою.

В одній пляшці приготуйте засіб захисту від хлору, у другій – від аміаку. На 0,5 літра води візьміть 1 ст. ложку соди (для хлор-атаки), а у другій 0,5 літрів води – 1 ст. ложку лимонної чи оцтової кислоти (для аміачної атаки).

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.