Війна в Україні: історик пояснив, чому РФ приречена на поразку

Війна в Україні: історик пояснив, чому РФ приречена на поразку

Росія приречена на поразку / фото: Генштаб ЗСУ

Історик і професор Українського католицького університету Ярослав Грицак не береться робити якихось передбачень, але може назвати деякі тенденції, які вказують на те, що Україна переможе у війні з Російською Федерацією.

Спеціаліст зробив свої висновки після того, як проаналізував міжнародні дослідження. Співробітники університету Мічігану ще в 60-х роках минулого століття зайнялися складанням бази даних щодо тих воєн, що відбулися у світі. Після цього вони змогли зробити певні висновки та прогнози на майбутнє.

«Путін, який розпочав цю війну, з величезною ймовірністю програє її. Ті, хто вирішує розпочати війну, здебільшого можуть значно недооцінювати свого супротивника. Вони приймають вкрай емоційні та неправильні рішення і дуже часто розраховують на бліцкриг. Ми можемо бачити, що це не дає жодного результату. Те, що Путін розпочав війну, може вже вказувати на те, що шанси виграти у нього мінімальні», – каже Ярослав Грицак.

В історії можна знайти безліч прикладів, коли слабка сторона давала неймовірно сильну відсіч величезній імперії. Найбільш відомим прикладом можна назвати “300 спартанців”. Тоді греки змогли успішно відбити наступ персів. У 20 столітті Фінляндія воювала спочатку з Росією, а потім із Радянським Союзом. Незважаючи на те, що вона втратила частину своїх територій, незалежність все ж таки вдалося відстояти.

При цьому ще одним значним аргументом на користь України є те, що українці чудово розуміють, за що саме борються.

«Завжди перемагає той бік, який має певні права та обов’язки. Українці чудово знають, за що вони б’ються із ворогом. Вони захищають свою землю, свої права та свободу», – додав історик.

На сьогоднішній день українці змогли змінити хід війни. Путін спробував знищити Україну і продовжує робити все, щоб стерти її з Землі, але результату не отримує. Після того, як вдалося повернути частину наших територій назад, війна почала йти не на винищення українського народу, а на його виснаження. У разі правила гри повністю змінилися. Тепер почали рахувати не лише ресурси України, а всього Західного світу проти ресурсів Російської Федерації. У цьому ж випадку взагалі у Росії немає жодного шансу перемогти.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.