Знайдено екзопланету, на якій рік триває лише 11 днів

Знайдено екзопланету, на якій рік триває лише 11 днів

Екзопланета Ross 508b / фото: TechEBlog

Японські астрономи за допомогою телескопа “Субару” виявили “супер-Землю”. Планета одержала назву Ross 508b. Екзопланета обертається на величезній швидкості навколо червоного карлика Ross 508. Повний оберт виконує всього за 10,75 дня. Зірка при цьому розташовується зовсім поруч – на відстані 36,5 світлових років.

Про це повідомляє Daily Mail.

Екзопланета Ross 508b розташована в зоні проживання досить тьмяного червоного карлика. У цій області спостерігається цілком комфортна температура, не дуже висока і не дуже низька. Саме тому є шанси на зародження життя. Водночас вчені зазначають, що на виявленій планеті точно немає життя у такому вигляді, до якого звикли люди.

Ross 508b перевищує за розміром землю вчетверо. На повний оберт навколо своєї зірки їй потрібно менше 11 днів. При цьому наша планета обертається довкола Сонця за 365 днів. В той же час батьківська зірка екзопланети дуже невелика, та її маса дорівнює приблизно 18% від маси Сонця.

Астрономи відзначають, що червоний карлик Ross 508 на сьогоднішній день є найбільш тьмяним з усіх виявлених зірок, навколо яких обертаються планети. Імовірно, екзопланета може виявитися таким самим кам’янистим світом, як і Земля.

Нову планету було виявлено за допомогою спеціального методу Доплера. Він дозволяє знаходити зміни у швидкості руху зірки, що піддається впливу гравітації тієї планети, що знаходиться в безпосередній близькості від неї. Крім того, зміни такого типу здатні вплинути на світло, що сягає нашої планети. У той самий час у світі учені частіше користуються транзитним методом. Планети фіксуються саме тоді, коли вони проходять на тлі тієї зірки, навколо якої вони обертаються і таким чином впливають на її яскравість. За допомогою подібних «провалів» в яскравості астрономи отримують потрібні дані про ту чи іншу планету.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.