Віспа мавп вже в Європі: названо основні симптоми хвороби

Вірус мавпячої віспи / фото: pixabay
Фахівці з Америки після проведення кількох досліджень у галузі епідеміології та генетики розповіли про те, що є віспою мавп і як поширюється даний вірус. Варто зазначити, що на сьогоднішній день вже є випадки, підтверджені не тільки в Америці, а й на території Європи.
Про це повідомляє The Washington Post.
Віспа мавп – це досить серйозний вірус, який може поширюватися не лише серед тварин, а й серед людей. Переважно, захворювання зустрічається у Західній та Центральній Африці. Останнім часом європейські органи охорони здоров’я офіційно підтвердили вже понад десять випадків зараження. Ще кілька десятків хворих не пройшли остаточне обстеження і не було поставлено точний діагноз.
Аріс Кацуракіс з Оксфордського університету зазначає, що цей вірус не поширюється між людьми надто швидко. У цій ситуації дивним є те, що захворювання фіксується одночасно у кількох країнах. При цьому фахівці встановили, що передача вірусу відбулася безпосередньо від хворої людини.
Центр з контролю та профілактики захворювань надав інформацію щодо того, що хвороба була вперше виявлена ще у 1958 році серед мавп. Перший випадок захворювання серед людей вчені зафіксували через десять років в одного з жителів Демократичної Республіки Конго.
Завдяки масовій вакцинації вірус вдалося зупинити і він тривалий час не поширювався ні серед тварин, ні серед людей. Але нещодавно ситуація змінилася і з’явилися нові випадки зараження. Причиною цього, на думку дослідників, є відсутність імунітету у сучасних людей. З 2017 року на території Нігерії віспою мавп захворіло більше, ніж 450 осіб.
Тривалість хвороби становить в середньому 2-4 тижня. На самому початку хворий стикається із симптомами, що нагадують грип. Також запалюються та набрякають лімфатичні вузли. Через деякий час по всьому тілу починають утворюватися шишки, всередині яких знаходиться рідина.
Поширення мавпячої віспи можливе при контакті або з хворими тваринами, або із зараженими людьми. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом. У деяких важких випадках віспа мавп може стати причиною смерті.
128-річна мешканка Африки розкрила секрет свого довголіття
У Великій Британії зафіксували нові випадки віспи мавп у людей
Психологи розповіли, як впоратися з занепокоєнням та тривожністю