Вибух азоту: чим це небезпечно та як уберегтись від отруєння

Як уберегтися від ураження азотом / фото: 24 канал
Російські окупанти обстріляли на Луганщині цистерни з азотом. Жителів цього регіону попросили не залишати свої будинки і максимально щільно закрити всі вікна, адже азотна кислота неймовірно небезпечна не тільки під час дихання, а й при попаданні на покрив шкіри або слизові оболонки.
Про це повідомляє 24 канал.
Оксид азоту є неймовірно сильним та токсичним окислювачем. У великій кількості він може виступати як отрута неорганічного походження. Навіть у мінімальній кількості він здатний спровокувати подразнення дихальних шляхів. При сильному отруєнні спостерігається набряк легенів або починає розвиватися різноманітні хронічні захворювання цього органу. Крім того, спостерігається негативний вплив на імунну систему та навіть розвиток генетичних змін.
До основних симптомів отруєння азотом можна віднести:
- Починає синіти шкіра та нігті;
- З’являється шум у вухах;
- Нудота та при сильному отруєнні блювання;
- Запаморочення;
- Задишка;
- Сильне серцебиття;
- Діарея із кров’ю.
Звернути увагу варто на те, що оксид азоту не має запаху, а діоксид нагадуватиме хлор. Діоксид азоту також є небезпечним для людського організму. Насамперед страждають слизові та шкіра, з’являється біль в очах, дихати стає складно. В особливо важких ситуаціях можуть з’явитися судоми або людина навіть втрачає свідомість.
Небезпечною речовиною вважається аміак, який може спровокувати не лише набряк легенів, а й досить тяжке ураження центральної нервової системи. Якщо викид аміаку стався в атмосферу, потрібно негайно залишити небезпечну зону і при цьому користуватися респіратором або протигазом. Якщо такої можливості немає, то варто відправитися в підвал або найнижче місце у вашому будинку, адже аміак піднімається високого в повітря. Переконайтеся, що всі вікна та двері, вентиляційні системи надійно зачинені.
Обов’язково потрібно прийняти душ і змінити одяг, якщо раніше стався контакт із газом. Потрібно пити багато теплої води, молока, вживати сорбенти. У жодному разі не потрібно починати робити примочки використовуючи оцет або лимонну кислоту, соду, адже це може стати причиною погіршення самопочуття та в цілому стану. Якщо ж ситуація взагалі критична, то негайно потрібно звернутися за допомогою до медиків.
Раніше ми писали, що психолог розповіла, як боротися з панікою під час війни. Війна в Україні стає причиною того, що величезна кількість громадян постійно відчувають не лише сильний стрес, а й напади паніки. Наталя Трушіна зазначила, що під час катастрофічних обвалів цей процес вважається нормою і поступово психіка починає адаптуватися до того, що відбувається довкола та як змінюється реальність.
А також про те, як знизити рівень тривожності під час війни. Багато людей сьогодні зізнаються, що їм дуже важко заспокоїтися після вибухів чи артобстрілу. Тому вони одразу починають читати стрічку новин і дзвонять рідним, їдять все підряд і не можуть заснути. Доктор Комаровський, розповів, як зняти напругу.
Солдати РФ отримали смертельну дозу радіації у Рудому лісі