Вчений вважає, що розгадав таємницю поховання Нефертіті

Вчений вважає, що розгадав таємницю поховання Нефертіті

Нефертіті / фото: ВВС

Єгиптолог з Великобританії припускає, що в гробниці відомого фараона Тутанхамона можуть бути присутніми таємні двері. Саме вона може привести вчених до гробниці цариці Нефертіті, яка є дружиною його батька і протягом декількох років керувала Єгиптом. Імовірність того, що поховання правительки розташовується в таємній кімнаті, дуже велика.

Про це повідомляє The Guardian.

Ніколас Рівз знайшов кілька прихованих ієрогліфів, які були присутні в гробниці фараона Тутанхамона. Саме вони підтверджують те, що Нефертіті була похована поруч з цією усипальницею. Звернути увагу варто на те, що раніше дана теорія не була жодного разу підтверджена, адже проведені сканування не дозволяли виявити наявність таємної кімнати в похованні. Завдяки виявленим символам тепер все може змінитися.

Рівз встановив, що символи, які розповідають про поховання Тутанхамона, були нанесені поверх інших ієрогліфів. Саме приховані знаки говорять про те, як відбувався процес поховання мачухи спадкоємця трону. Нефертіті була дружиною фараона Ехнатона, тому може бути похована десь поруч.

“Я впевнений в тому, що ці ієрогліфи є доказом того, що спочатку гробниця призначалася для цариці Нефертіті. На зображенні можна розглянути риси обличчя, характерні саме для єгипетської правительки. Спочатку вони були намальовані, але потім зверху було нанесено зображення похорону безпосередньо Тутанхамона», — розповідає Рівз.

Варто відзначити, що Тутанхамон несподівано помер в 19 років. Це сталося в 1324 році до нашої ери. Саме тому йому терміново потрібна була гробниця, будівництво якої на той момент просто не встигли завершити. Саме тому в похованні були ретельно приховані старі ієрогліфи, а поверх їх нанесли нові. Всі вони після цього мали пряме відношення до процесу похорону фараона Тутанхамона.

Вчений упевнений в тому, що усипальниця юного правителя може бути насправді лише незначною частиною величезної конструкції, яку спочатку будували для Нефертіті. Тому, цілком можливо, її мумія знаходиться в одній зі прихованих кімнат. За допомогою нових досліджень експерти сподіваються відшукати сліди дверного отвору. Є ймовірність того, що двері приховано за фальшивою стіною.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.