Вчений розповів, як правильно приймати пігулки

Вчений розповів, як правильно приймати пігулки

Як правильно приймати пігулки / фото: freepik.com

Велика частина людей звикла приймати ліки в положенні стоячи або ж сидячи. Але вчений з’ясував, що під час прийому таблеток дуже важливу роль відіграє положення тіла. Це буде впливати на те, наскільки швидко будуть розчинятися ліки всередині організму. Крім того, якщо положення тіла буде правильним, то позитивний ефект настане набагато швидше.

Про це розповідається в дослідженні вченого з Університету Джона Хопкінса Раджата Міттала.

Експерт розповів про те, що найкраще приймати ліки, перебуваючи в положенні лежачи на правому боці. В такому випадку медикаменти будуть розсмоктуватися мінімум в 2,3 рази швидше, ніж в інших випадках. Якщо людина буде лежати на правому боці, то для того, щоб повністю розчинилася таблетка, буде потрібно не більше 10 хвилин.

Проведене дослідження Раджата Міттала продемонструвало, що саме в такому положенні таблетка відразу ж буде проникати в найбільш глибоку частину антрального відділу шлунку. Звернути увагу варто на те, що багато з таблеток не діють до того часу, поки не опиняться в кишечнику. Чим швидше там відбудеться розчинення препарату, тим швидше він потрапляє в дванадцятипалу кишку.

За рахунок того, що людина буде лежати на правому боці, процес прискорюється. В даному випадку грає роль не тільки природна асиметрія шлунку, але ще і гравітація. Цікавим є те, що якщо прийняти таблетки в положенні сидячи або стоячи, то на її повне розчинення потрібно приблизно 23 хвилини. При прийомі ліків лежачи на лівому боці, воно буде всмоктуватися понад 100 хвилин. Даний метод підходить в тому випадку, якщо немає ніякої необхідності в швидкому дії препарату.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.