Вчений розповів, чи з’явиться хтось замість нас, якщо зникнуть люди

Вчений розповів, чи з’явиться хтось замість нас, якщо зникнуть люди

Кінець світу / фото: freepik.com

Вільям Макаскілл, який є сучасним філософом і працює в Оксфордському університеті, каже, що якщо відбудеться зникнення людства, то це стане катастрофою не тільки для Землі, але і для всього Всесвіту.

Про це повідомляє Wired.

На сьогодні з’являються не тільки нові технології, але і ще неймовірно потужна зброя. В кінцевому результаті це може стати причиною того, що в якийсь момент людство просто зникне. Причиною цього може бути як ядерна, так і біологічна зброя.

“Якщо розглядати ситуацію з космічної точки зору, то що станеться, якщо зникнуть люди? Чи можуть з’явитися інші види, які будуть схожі на нас, чи вони зможуть поступово еволюціонувати до вельми високого технологічного рівня? Я впевнений в тому, що немає ніякої гарантії, що подібне може статися. Якщо відбудеться зникнення людства, то це відіб’ється на історії Всесвіту і повністю її поміняє», — міркує Макаскілл.

Для того, щоб еволюціонувати з моменту появи на планеті перших живих організмів, людям знадобилося 200 мільйонів років. Предок, який був спільним для шимпанзе і людини, проживав на Землі 8 мільйонів років тому. Буквально через кілька мільярдів років Сонце стане причиною того, що планета буде непридатною для життя. Які шанси на те, що після того, як людство вимре, з’явиться новий розумний вид, якому також буде потрібно багато часу для свого розвитку?

“Це питання досить складне, але навіть якщо новий вид з’явиться, то йому просто не вистачить часу для того, щоб перетворитися на таку ж розвинену цивілізацію, адже планета буде спалена сонцем», — додав філософ.

Еволюція людства приховує в собі безліч загадок і повністю непередбачуваних моментів. Шанси на появу подібної цивілізації неймовірно малі. Для появи життя потрібно, щоб одночасно зійшлися найрізноманітніші чинники. У Всесвіті може бути неймовірно мало планет, придатних для життя або вони можуть взагалі бути відсутніми. Відповідно, події, які можуть в результаті привести до розвитку багатоклітинного життя, трапляються також вкрай рідко.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.