Вчені знайшли зв’язок між любов’ю до кави та раком стравоходу

Вчені знайшли зв’язок між любов’ю до кави та раком стравоходу

Названо поширену причину раку стравоходу / фото: freepik.com

Вчені з Кембридзького університету встановили взаємозв’язок між любов’ю до кави та раком стравоходу. Як виявилося, люди які залежні від кавових напоїв в три рази частіше хворіють на цей вид онкології.

Про це повідомляє Daily Mail.

Гени, які викликають любов до кави впливають на розвиток раку стравоходу, але не на інші види хвороби. Щоб прийти до таких висновків, вчені протягом 11 років вивчали ДНК 350 тисяч британців і фінів. Результати дослідження були пов’язані з 22 видами онкології, а саме з ризиком їх розвитку.

Доктор Стів Берджесс очолив дослідження. По його завершенню він поділився наступними результатами:

  • залежність від кави не впливає на шанси захворіти на більшість видів онкології;
  • для інших типів раку взаємозв’язку з генетичною схильністю до різних напоїв не було виявлено;
  • кава може бути абсолютно безпечною, якщо її правильно подавати.

Ідеальна температура подачі напою + 65 С. Ще 5 років тому Всесвітня організація охорони Здоров’я рекомендувала кавоманам не тільки стежити за кількістю випитого, але і за температурою подачі.

До речі, якщо людина любить пити кавові напої, а також регулярно приймає алкоголь, то спиртне не впливає на онкологію стравоходу.

У вчених є поки що тільки припущення, яке може пояснити такі результати досліджень. Вся справа в занадто гарячій температурі напою. Коли люди п’ють по багато чашок гарячої кави в день, то травмують стравохід. Він отримує термічні опіки. У якийсь момент ці травми призводять до утворення клітин раку.

Цю ідею підтверджують і попередні дослідження, які проводили у 2019 році. Тоді результати показали, що вживання гарячих кавових напоїв (розчинних і заварних) провокували появу раку стравоходу.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.