Вчені знайшли унікальну весільну сукню XVII століття

Вчені знайшли унікальну весільну сукню XVII століття

Сукня XVII століття / фото: CBS 58

Біля берегів острова Тексель в 1660 році затонув корабель зі скарбами. Передбачалося, що там були скрині з дорогим одягом, столовим сріблом, книгами в шкіряній палітурці. І ось частину скринь вдалося знайти.

Про це повідомляє CNN.

Частково, в тому, що скарб вдалося знайти, потрібно сказати “спасибі” природі. Коли судно затонуло, скрині з багатствами спочатку засипало піском і як би законсервував їх. Потім, через століття, пісок вимило і скрині стали помітними для водолазів.

Щоб підняти їх на поверхню, вчені організували та розгорнули цілу експедицію, яка тривала 4 роки!

Сам корабель, який затонув майже 4 століття тому, не зберігся. А ось скрині, навпаки, збереглися прекрасно. Вчені знайшли в них дві розкішні сукні: одну з шовку, другу — весільну.

У весільну сукню вплетено справжнє срібло. Нитками з напівкоштовного металу вишиті сердечка, і навіть вшиті кільця. Ймовірно, в ньому повинна була йти до вівтаря наречена з дуже багатої родини. Швидше за все плаття виготовлено в 17 столітті.

Друге плаття теж дороге. Його відшили з шовкового атласу дамаської тканини і розшили квітковими візерунками. У цього одягу на рукавах незвичайна оборка. Також добре зберігся ліф від вбрання кремового, червоного і коричневого відтінків. Ґудзики теж не прості, а золоті. Декор з шовкових пензликів гармонійно доповнює наряд.

Вчені кажуть, що цей наряд має складний фасон і крій. Сукня теж належала багачці і носила вона його кожен день. Всі наряди в скринях різних розмірів. Це може говорити про те, що одяг належав родині, що любила подорожі.

Інші знахідки менш цікаві. Весь вміст скринь передали Амстердамському університету, де майстри займаються реставруванням збереженого одягу. 

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.