Вчені знайшли у Юпітера ще понад 10 супутників

Вчені знайшли у Юпітера ще понад 10 супутників

Юпітер / фото: НАСА

Юпітер — унікальна планета Сонячної системи. Навколо неї кружляє дуже багато супутників. Раніше було відомо про 80, а тепер до цього числа додали ще 12.

Про це повідомляє Phys.org

Неможливо уявити, але навколо Юпітера дійсно крутиться 92 супутники. Цікаво і те, що вони майже ніколи не врізаються один в одного.

Раніше лідером за кількістю супутників астрономи називали Сатурн, у нього їх аж 83. Тепер з великим відривом перше місце зайняв Юпітер. У нашої планети всього 1 повноцінний супутник, але 6 квазісупутників, і це в порівнянні з лідерами, дуже небагато.

Займається вивченням супутників Центр малих планет Міжнародного астрономічного союзу. Їх виявили за допомогою телескопів, які встановлені на Гаваях і в Чилі. Виявили супутники в період з 2021 по 2022 рік. Вченим знадобився час, щоб ідентифікувати їх, перш ніж робити гучну заяву. За орбітами об’єктів ведуть спостереження.

Скотт Шеппард — один з працівників Центру і співробітник Інституту Карнегі каже, що найближчим часом астрономи збираються сфотографувати один із зовнішніх супутників і спробувати визначити його походження.

Також вчені хочуть більш детально вивчити кожен із супутників, який відкрили навколо Юпітера і Сатурна. Супутники навколо них мають незвичайну природу. Деякі є фрагментами великих, і в космічному небі це виглядає неймовірно. Там повно цікавих загадок, впевнені дослідники, і їх ще потрібно розгадати.

Деякі з супутників стикалися один з одним, деякі з кометами або астероїдами. Тому іноді спостерігати за об’єктами складно, але астрономи не збираються зупинятися.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.