Вчені знайшли простий спосіб продовжити життя

Вчені знайшли простий спосіб продовжити життя

Літні люди / фото: freepik.com

Як виявилося, не тільки спорт і здорове харчування продовжують життя! Ви будете приємно здивовані, коли дізнаєтеся ще про один ефективний спосіб, який допомагає жити довго. Йдеться про людські стосунки, а якщо говорити точніше – про дружбу!

Про це повідомляє Telegraph.

Як показують недавні дослідження, спілкування з друзями знижує ризик смерті більш ніж у 2 рази! Тому бережіть своїх друзів і не обривайте з ними контакти.

Щоденні розмови з тими, кого ви вважаєте своїми друзями, особливо корисне в літньому віці. Дослідження проводили серед людей старше 80 років. Дружні бесіди продовжують життя мінімум на 5 років. А ось серед самотніх людей 80 + кожен п’ятий помер протягом 5 років. У групі доброзичливих і комунікабельних людей похилого віку за такий же період часу помер тільки 1 з 14. Навіть ті, хто хоча б зрідка спілкувався з друзями, приблизно 1-2 рази на тиждень, мали менший ризик смерті.

Вчені припускають, що дружнє спілкування позитивно впливає на спосіб життя і знижує рівень стресу. Люди в колі близьких відчувають себе добре: жартують, радіють, грають в настільні ігри, кудись ходять разом, в загальному, ведуть активне соціальне життя. Звичайно, це відмінно впливає на їх самопочуття.

А ось одинаки, частіше більш депресивні та похмурі. Всі свої біди вони проживають самостійно. Бути самотнім дуже важко, і коли все звалюється на їхні плечі, багато хто просто не витримує.

Також можна почути від літніх самотніх людей фрази в стилі:”Мені більше немає заради кого жити”. З таким настроєм дійсно складно проживати глибоку старість. Що можна зробити в таких випадках? Шукати друзів або хоча б завести домашню тварину.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.