Вчені знайшли невідому раніше сторінку із Біблії

Вчені знайшли невідому раніше сторінку із Біблії

Вчені знайшли «прихований розділ» Біблії / фото: The Telegraph

Попередній текст одного із розділів Біблії “ховався” під трьома шарами слів, написаних на старовинному рукописі. Дослідники заявили, що це відкриття стає “воротами” до розуміння етапів еволюції Біблії.

Про це повідомляє Business Insider. 

Вчені за допомогою ультрафіолетового світла виявили початкову версію розділу Біблії. Вона була прихована під іншою частиною тексту понад 1500 років. 

Історик Григорій Кессель із Австрійської академії наук, що приймав участь у дослідженні стародавнього рукопису, пояснив, як саме вдалося виявити прихований текст. 

За його словами, він використав ультрафіолетове світло, щоб побачити попередній текст під трьома шарами слів, написаних на палімпсесті – особливому виді стародавнього рукопису, на якому люди писали поверх інших слів.

Палімпсести використовувалися в давні часи через дефіцит пергаменту, і слова на нього писати доти, доки кілька шарів не покриють приховані слова під ним.

Кессель пояснив, що текст був невідомою раніше версією 12-го розділу Книги Матвія, яка спочатку була частиною давньосірійського перекладу Біблії близько 1500 років тому. Він сказав, що зробив відкриття у рукописі, що зберігається у Ватиканській бібліотеці.

Наприклад, в оригінальній грецькій версії Євангелія від Матвія 12:1, що найчастіше використовується сьогодні, говориться: “Того часу Ісус переходив ланами в суботу. А учні Його зголодніли були, і стали зривати колосся та їсти”. Водночас у сирійському перекладі звучить інакше: “[ …] почали зривати колосся, терти їх руками і їсти”.

На даний момент це єдиний відомий фрагмент четвертого рукопису, що свідчить про давньосирійську версію.  

Рукопис відкриває дослідникам унікальну можливість вивчити ранні етапи текстової еволюції Біблії та продемонструвати вірянам деякі відмінності від сучасних перекладів тексту.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.