Вчені знайшли екзопланету, якої не повинно існувати

Вчені знайшли екзопланету, якої не повинно існувати

Екзопланета TOI 5205b та карлик TOI 5205 / фото: space.com

Знайдена планета, яка може повністю змінити уявлення вчених про те, як формуються газові гіганти. Новий космічний об’єкт помітили за допомогою телескопа TESS.

Про це повідомляє Space.

Нова планета називається “забороненою”. Справа в тому, що вона має розміри, яким не відповідає за своєю класифікацією. А це означає, що є якийсь заборонений процес, через який утворюються подібні об’єкти. Поки не зрозуміло, це виняток з правила або звичайне явище, астрономи вивчають знахідку і намагаються це з’ясувати.

Екзопланета TOI 5205b обертається навколо червоного карлика TOI 5205. Дистанція від цієї зірки до нас всього 280 світлових років. Астрономи кажуть, що планета дуже схожа на Юпітер і вона в 4 рази менше своєї рідної зірки.

Зірка TOI 5205 менше Сонця: маса менше на 60%, температура майже у 2 рази нижче. Вчений Шабхам Канодіа з Університету Карнегі (США) розповідає, що вся заковика в тому, що раніше подібних планет не знаходили, та ще й навколо таким дрібних зірок.

Відомо, що планети формуються з протопланетних дисків навколо своїх зірок. Ці диски складаються з пилу і газу. Під дією гравітації спочатку формується ядро майбутньої планети, а потім, через мільйони років і сама планета.

Вчені й раніше знаходили в космосі газових гігантів навколо зірок класу М, але всі вони були за розмірами більші за червоного карлика TOI 5205. Але особливість забороненої екзопланети в тому, що вона не могла сформуватися навколо такої зірки, проте чомусь таке сталося.

Тепер вчені хочуть дослідити заборонену планету за допомогою більш потужного телескопа Вебб. Це допоможе дізнатися більше таємниць і внесе ясність в теорію формування газових гігантів.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.