Вчені знайшли чорну діру, що тікає з галактики

Вчені знайшли чорну діру, що тікає з галактики

Чорна діра / фото: Aeon

Цікавий феномен — тікаюча чорна діра в космічному просторі. При цьому за нею залишається слід, який вчені прозвали хвостом. “Тікає” діра зі швидкістю 1600 кілометрів за секунду.

Про це повідомляє ScienceAlert.

Припускають, що чорна діра з’явилася з молодих зірок, тому раніше її ніхто не помічав. Виявили її американські астрономи з Єльського університету в США (іноді складається враження, що серед всіх астрономів в світі, працюють тільки американські, інакше як пояснити той факт, що вони виявляють найбільше нових об’єктів в космічному просторі).

Важить ця чорна діра в мільйони разів більше ніж наше Сонце. Вона дуже швидко пересувається в космосі, але на щастя, на величезній дистанції від нас. Якби вона рухалася в бік Землі, у людства не було б шансів. Навіть колонізація Марса виявилася б марною. Відстань від Землі до чорної діри 7,5 млрд світлових років.

Найцікавіше і незвичайне це те, що той слід, який чорна діра залишає за собою, складається з величезної кількості новонароджених зірок. Також вчені з’ясували, що діра “втекла” зі своєї галактики майже 40 млн років тому.

Астрономи розповіли, що вдалося виявити це явище не на пряму, а тільки завдяки ударним хвилям, які від неї виходять. Ці хвилі привели до стиснення газу, через що народилося багато нових зірок. Довжина хвоста чорної діри приблизно 200 тисяч світлових років. Тепер таким чином вчені мають намір відстежити і не активні чорні діри.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.