Вчені зафіксували на Марсі підземну активність

Вчені зафіксували на Марсі підземну активність

Марс / фото: The Ukrainians

Нове дослідження, що проводиться вченими, передбачає, що на глибині 5,5 метрів під поверхнею може текти лава через виверження вулкана, що відбулося в діапазоні 50 тис. років. З огляду на нові наукові тези цілком можливо, що Марс не настільки мертва планета, як про неї говорили вчені.

Про це повідомляє Daily Mail.

У разі, якщо нове відкриття вчених справді знайде підтвердження, надалі доведеться коригувати історію Марса. Оскільки на даний момент наукова спільнота сходиться на думці, що виверження вулкана не було останніх 4 млрд років.

Саймон Штелер виступив з доповіддю, що було виявлено геологічні свідчення пізньої вулканічної активності, що відбувається протягом останніх 50 тис. років.

Раніше вчені досліджували цілу серію марсотрусів, що відбуваються в частині планети – Cerberus Fossae. Ця територія складається з кількох паралельних тріщин, утворених розломами у марсіанській корі.

Нещодавно дослідження зводилися до того, що в цьому регіоні активність вулканів була близько 10 млн років тому. Штелер припускає, що дослідження говорять про залишки колись активного регіону з вулканами. Цілком можливо, що лава рухається, але під глибиною 6 метрів.

Безумовно, цей регіон вивчається вченими – це унікальне геологічне утворення, сформоване нещодавно через вулканічні процеси. Штелер упевнений, що потрібно проводити додаткові аналізи.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.