Вчені з’ясували значення татуювань на муміях єгипетських жінок

Вчені з’ясували значення татуювань на муміях єгипетських жінок

Татуювання на єгипетській мумії / фото: A. Austin

Єгипетські вчені намагаються зрозуміти, що означають татуювання на тілах муміфікованих жінок. Мумії знайшли поруч з річкою Ніл, і у багатьох на попереках виявлені різні тату. Після довгих досліджень, експерти наблизилися до розгадки таємниці.

Про це повідомляє  The Journal of Egyptian Archaeology.

У своїй науковій роботі дослідники розповідають про те, що на території Дейр-ель-Медіни були знайдені мумії жінок. У багатьох в нижній частині спини, на сідницях і на стегнах виявлені татуювання. До цього часу неясно, чи була це данина моді, або в такий образ виконували містичні ритуали. Дуже багато часу витрачено на дослідження цих малюнків на тілі: смужках, візерунках з ромбів, симетричних орнаментах і т.д..

Серед різноманітних візерунків вдалося розпізнати символ бога Гора. Передбачається, що його наносили на тіло, щоб залучити благополуччя і зцілитися від хвороб. Деякі з тату символізують річку Ніл, його життєву енергію.

Стало відомо, що татуювання робили і вагітні жінки. Вони поклонялися богу, який полегшував пологи згідно з їхніми язичницькими віруваннями. У контексті з артефактами та текстами Нового Царства зображення татуювань були візуально пов’язані з образами, що стосуються жінок як сексуальних партнерів, вагітних жінок, акушерок та матерів, які беруть участь у післяпологових ритуалах, що використовуються для захисту матері та дитини.

На деяких муміях знаходили тату на плечах і шиї у виді крапок. Їх теж робили зі змістом, стверджують вчені. Дослідники припускають, що такі точки на тілах ставили матері. Можливо, вони вірили, що в такий спосіб захищають себе від злих духів.

Що цікаво, так цей той факт, що на фігурках з глини, знайдених уздовж Нілу, вчені також виявили візерунки. Вони були ідентичні тим татуюванням, які були присутні на муміях. Найімовірніше, фігурки задіяли в магічних ритуалах.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.