Вчені з’ясували, яка спеція покращує пам’ять

Вчені з’ясували, яка спеція покращує пам’ять

Яка спеція покращує пам’ять / фото: freepik.com

Нове дослідження показує, що вживання продуктів з ароматною спецією може допомогти поліпшити пам’ять і здатність до навчання, а також зменшити деякі симптоми занепокоєння. Цією неймовірно корисною спецією є відома усім кориця.

Про це пише видання Nutritional Neuroscience.

Властивості кориці добре розкриваються не лише в кулінарних шедеврах. Ця спеція ще й напрочуд корисна для здоров’я.

Раніше вчені уже довели, що кориця має протизапальні, антиоксидантні та протиракові властивості. Спеція допомагає підвищити функцію імунної системи, сприяє поліпшенню травлення та покращує кровообіг. Нове дослідження виявило ще кілька цінних властивостей кориці. 

“Додавання до свого раціону дрібки кориці або жування жувальної гумки з корицею може допомогти поліпшити пам’ять і здатність до навчання, а також запобігти деяким симптомам занепокоєння”, – йдеться у дослідженні.

Команда дослідників з Університету медичних наук Бірджанда вивчивши безліч літератури з PubMed, Google Scholar, Web of Science та Scopus, взяла до уваги 40 досліджень, у яких основна увага приділялася користі вживання кориці для навчання та пам’яті.

Дослідники виявили, що кориця та її компоненти, включаючи коричну кислоту, евгенол та коричний альдегід, мають позитивний вплив на когнітивні функції. Вчені також дійшли висновку, що кориця підвищує життєздатність клітин, одночасно зменшуючи агрегацію тау та бета-амілоїду, пов’язану з хворобою Альцгеймера. Також науковці визначили, що кориця та її біоактивні сполуки можуть впливати на роботу мозку та поведінкові особливості.

У більшості досліджень повідомляється, що кориця може бути корисною для запобігання та зменшення порушень когнітивних функцій. Корицю можна використовувати як допоміжний засіб при лікуванні супутніх захворювань. Однак, зазначається, що з цього питання необхідно провести додаткові дослідження.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.