Вчені з’ясували, як стрес впливає на серце

Вчені з’ясували, як стрес впливає на серце

Яку загрозу серцю несе стрес / фото: freepik.com

Стрес негативно впливає на людину. Так, в якихось ситуаціях організм проявляє надлюдську силу і вправність, швидко приймає правильні рішення. Але тривалий вплив стресу призводить до погіршення фізичного і психологічного станів. Недавнє дослідження показало, чим стрес небезпечний для серця.

Про це повідомляє Express.

Стрес пов’язаний не тільки з серцевими захворюваннями, але й інсультом. Про це розповіли експерти з Канадського фонду серцево-судинних захворювань. Особливо небезпечний неконтрольований стрес, адже він не тільки підвищує тиск і провокує розвиток хвороб серця, але і може стати причиною цукрового діабету. На додаток до цього людина стає нервовою і дратівливою, не може тримати себе в руках, набирає зайву вагу.

Це підтверджують і вчені з Університету Голвея. Для цього було проведено дослідження, в якому взяли участь 26 тисяч осіб. Дослідження тривало не один рік і було досить об’ємним. Потрібно було враховувати багато змінних у цій роботі. Експерти хотіли довести, що неконтрольований стрес є передвісником інсульту, і їм це вдалося.

Виявилося, що люди, які за час дослідження пережили 2 і більше стресових події у своєму житті, були до інсульту ближчі на 31%. Учасники випробування, які перебували в стресовому стані, але могли себе контролювати, мали менше ризиків.

Ключовий момент такий: чим краще людина володіє собою в різних життєвих ситуаціях, тим менше шансів зіткнутися з інсультом, інфарктом та іншими хворобами.

Справедливості заради варто зауважити, що кожна людина індивідуальна і кожен по-різному реагує на одну і ту ж ситуацію. Що для когось здасться дрібницею, для іншого буде жахливим горем. Тому подібні дослідження не відповідають на питання простих людей, але дають вченим більше знань про небезпечні хвороби. Саме з цією метою їх і проводять.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.