Вчені з’ясували, як помре наша планета

Вчені з’ясували, як помре наша планета

Планета Кеплер-1658b та її зірка / фото: phys.org

Вчені з Говард-Смітсонскового центру астрофізики, що в США показали, як закінчують своє життя планети, що крутяться навколо зірок, які є старіючими. Вони кажуть, що аналогічну долю чекає і Землю. Якщо говорити чесно, то всіх чекає трагічний кінець.

Про це повідомляє Phys.

Почалося все з того, що у 2009 році вчені виявили планету Кеплер-1658b. Протягом 10 років за нею спостерігали, і потім присвоїли статус нової відкритої планети. В ході тривалої наукової роботи дослідники з’ясували, що вона йде на зближення з вмираючою зіркою, навколо якої крутиться по спіралі.

Відомо, що один повний оберт навколо своєї зірки Кеплер робить за три дні. Вона гарячіша за Юпітер і знаходиться всього у 2600 світлових роках від Землі. Зірка, навколо якої та обертається зараз, вмирає і стає червоним гігантом.

В ході багаторічного стеження за Кеплером вчені встановили, що вона поступово зближується зі своєю зіркою. За земними мірками щорічно час проходження кола навколо червоного гіганта скорочується на 131 мілісекунду. У міру плину часу цей процес зближення прискорюється. Шреяс Віссапрагад з цього ж університету каже, що за розрахунками експертів через 3 млн відбудеться фатальне зіткнення Кеплера.

Вчені вважають, що Землю чекає така ж доля. Сонце почне вмирати, тому розшириться через кілька мільярдів років й поступово почне притягувати планету. В результаті все закінчиться жахливим зіткненням. Віссапрагад каже, що це відбудеться через 5 млрд років. Щось подібне вже зараз відбувається в Сонячній системі. Юпітер притягує супутник ІО, в результаті чого там відбувається величезна кількість вивержень вулканів. Сильно переживати не варто, адже за 5 млрд років може статися ще багато різних моторошних подій.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.