Вчені з’ясували, скільки в Чумацькому Шляху «водних» екзопланет

Вчені з’ясували, скільки в Чумацькому Шляху «водних» екзопланет

Екзопланета / фото: freepik.com

Астрофізики намагаються встановити приблизну кількість водних екзопланет у Чумацькому Шляху. На думку вчених з Чиказького університету їх може бути стільки, скільки й планет схожих не Землю.

Про це повідомляє Science.

Раніше вчені вважали, що сухі планети від вологих відрізняються радіусом. Тому деякі дослідження були неправильними. Тепер вони зрозуміли, що головна відмінність планет в їх щільності, тому нові результати, м’яко кажучи, вразили фізиків.

Перш ніж прийти до такого висновку астрофізики досліджували 43 відомі скелясті екзопланети, які обертаються навколо зірок, схожих на Сонце. Таких зірок у всьому Чумацькому Шляху близько 80%. Але тільки поки що в єдиній Сонячно системі зафіксоване життя, і воно є лише на планеті Земля. Дослідження проводили за допомогою супутника NASA Transiting Exoplanet Survey Satellite.

Аналіз планет показав наступні результати. Велика частина досліджуваних небесних тіл складалася не тільки з каменів. На їх поверхні могла бути вода або рідкі скупчення газів. Це перший доказ того, що водних планет у Чумацькому Шляху дуже багато.

Для порівняння, вода на Землі становить лише 0,02% від загальної її маси. На досліджуваних екзопланетах загальна маса води досягала 50%. На них немає таких же морів і океанів, проте виявлено величезну кількість вічного льоду.

Найближчим часом астрофізики приступлять до більш детального вивчення водної планети за межами Сонячної системи. Йдеться про Проксима Центавра B. Вона знаходиться всього в 4,25 світлових роках від землі, і обертається навколо червоного карлика. Можливо на ній знайдуть ознаки життя.

Однак для того, щоб на планеті були ознаки життя, потрібні не тільки водні ресурси, а й відповідна атмосфера і температура.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.