Вчені з’ясували, що Земля має не один супутник

Вчені з’ясували, що Земля має не один супутник

Місяць / фото: freepik.com

Питання про те, скільки у Землі супутників виявилося складнішим, ніж вважалося століття тому. В небі неозброєним оком можна побачити лише один супутник нашої планети – Місяць. Проте він не єдиний, що має природне походження.

Про це повідомляє видання Live Science.

Багато століть астрономи світу вважали, що Місяць є єдиним природним супутником Землі і порівняно недавно вчені розвінчали цей міф. Насправді Місяць, який ми можемо спостерігати в нічному небі, у цьому плані не єдиний. Виявляється, у минулому і навіть зараз навколо Землі обертається набагато більше супутників, ніж вважає більшість людей. 

За словами вчених, єдиним постійним природним супутником Землі справді є Місяць. Але гравітація планети часто захоплює навколоземні астероїди та пилові хмари, які перетворюються на тимчасові супутники нашої планети. Тому твердження про те, що Місяць це єдиний супутник Землі не зовсім вірне. 

Прийнято вважати, що на початковому етапі  існування Землі – а це приблизно 4,5 млрд років тому – наша планета взагалі не мала природного супутника. За 4,4 млрд років до наших днів в нашу планету врізалася протопланета розміром з Марс під назвою Тейя. В результаті удару в космос відлетіли величезні шматки земної кори. Згідно дослідженню 2022 року, опублікованому в The Astrophysical Journal Letters, ці кам’яні уламки з’єдналися, і за короткий час з них сформувався Місяць.

Сучасні астрономи вважають, що іноді у Землі з’являлися тимчасові супутники, котрі підхоплює гравітація планети. Але вони оберталися навколо Землі недовго, перш ніж полетіти далі в космос. Наприклад, з 2017 по 2020 рік другим супутником нашої планети був астероїд 2020 CD3 завширшки 3,5 метра, а з 2006 протягом півтора року навколо Землі кружляв природний супутник – астероїд 2006 RH120, завширшки 6 метрів.

До того ж довкола Землі обертаються так звані квазісупутники. Ці об’єкти обертаються навколо Сонця за настільки схожою орбітою, що і Земля, що вони здається постійно обертаються навколо планети. Супутниками Землі, за словами вчених NASA є також і деякі космічні об’єкти, які потрапляють в унікальну гравітацію систем Сонце-Земля або Земля-Місяць.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.