Вчені з’ясували, що було б, якби динозаври не вимерли

Вчені з’ясували, що було б, якби динозаври не вимерли

Динозавр / фото: pixabay.com

Вчені вирішили спробувати відтворити модель світу, в якій динозаври не вимерли б. Це питання давно цікавило різних дослідників. Один з них Ніколас Лонгріч, він працює в університеті Бата. Разом з командою він розробив, хоча і малоймовірний, але цілком реальний сценарій.

Про це повідомляє Inverse.

Цікаво, а що було б якби динозаври не вимерли? Чи з’явилася б тоді сучасна людина, і як ми б уживалися? Вчених цікавить багато подібних питань. Їм завжди хочеться спробувати передбачити можливі варіанти того, що могло статися.

Лонгріч припускає, що динозаври розвилися б до своїх максимальних розмірів. Еволюція створила б з них справжніх гігантів по 30-50 тонн вагою і в довжину по 30 метрів. Також вчений вважає, єдине, що перестало б розвиватися у таких істот — це мозок, в кращому випадку він важив би 40-50 грамів.

Наприклад, у звичайної домашньої кішки мозок важить 35 грамів, а 66 млн років тому головний орган у велоцираптора важив всього 15 грамів. Через особливості свого виду, динозаври не змогли б еволюціонувати в істот, схожих на людину.

Популяції видів змінювалися в залежності від кліматичних змін. У якийсь момент травоїдних стало б більше. У будь-якому випадку еволюція йшла б по колу. Динозаври прожили на Землі приблизно 100 млн років і за такий тривалий проміжок часу істотно не еволюціонували. Тому доктор Ніколас Лонгріч впевнений, що ще 66 млн років не зробили б з цих істот щось більш розумне і розвинене.

Разом з тим доктор вважає, що ссавці не змогли б вижити та нормально розвиватися, будь по сусідству такі гіганти. Це було б фізично нереально. Ссавці, як вид пішли зовсім по іншому шляху еволюції. Вони не стали гігантськими, натомість розвивався їх мозок.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.