Вчені з’ясували, що буде, якщо всі люди на Землі підстрибнуть одночасно

Вчені з’ясували, що буде, якщо всі люди на Землі підстрибнуть одночасно

Земля / фото: freepik.com

Щоб розгойдати цей світ, все населення планети Земля має підстрибнути одночасно. Ця байка дуже стара і досить незвичайна. При такому синхронному стрибку можна змістити планету, ну принаймні так кажуть. Правда це чи ні?

Про це повідомляє IFLScience.

Фізики вирішили змоделювати ситуацію на комп’ютері, щоб дізнатися, що станеться за таких дивних обставин. Практичним способом це перевірити неможливо, тому на допомогу прийшов комп’ютер і штучний інтелект.

Проводив експеримент науковий журналіст Грег Фут. Він спирався на математичну модель. При цьому для участі в експерименті набралося 50 тисяч добровольців. Саме ці люди стрибали в унісон. Дослідники на чолі з Грегом вимірювали дані, отримані в момент, коли величезна юрба синхронно приземлялася на землю після стрибка.

Отримані дані вони масштабували до розмірів “всього населення Землі”. Фут розповів, що в радіусі 1,5 км від того місця, де люди стрибали, було зафіксовано землетрус магнітудою 0,6 бала за шкалою Ріхтера.

Так вчені прийшли до висновку, що навіть якщо понад 8 млрд людей одночасно підстрибнуть, то нічого страшного і згубного для планети не станеться.

На швидкість обертання Землі можуть вплинути тільки потужні землетруси, магнітудою мінімум 8 балів. Для цього потрібно, щоб підстрибнуло набагато більше людей, ніж зараз проживає на планеті, приблизно в 7 млн разів більше.

Фізик Ретт Аллен вирішив піти далі в цьому дослідженні. Він захотів дізнатися, чи можуть люди взагалі зрушити планету. Для цього він оцінював середню вагу дорослої людини і дитини, провів величезну кількість математичних розрахунків і прийшов до такого висновку: якщо всі, хто зараз проживають на Землі підстрибнуть на 30 см, то Земля зрушиться приблизно на одну соту частину радіуса атома водню. Чи відчують це земляни? – звичайно ні!

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.