Вчені з’ясували, навіщо Річард II взяв за дружину 6-річну дівчинку

Вчені з’ясували, навіщо Річард II взяв за дружину 6-річну дівчинку

Річард II та Ізабелла Валуа / фото: Ancient Origins

Король Річард II у свої 29 років одружився з дитиною. Щоправда, дівчинка була не простою дитиною, а дочкою короля Франції Чарльза VI. Історики кажуть, що він був божевільним, тому так легко видав малолітню дівчинку заміж.

Про це повідомляє Ancient Origins.

Віддали французьку принцесу заміж разом з величезним приданим. На додаток до грошей, прикрас і нарядів також передали комод з ляльками. Ну, а як бути інакше, коли по суті віддаєш в чужий двір шестирічну дитину. Можна тільки уявити, яким стресом це стало для дівчинки. Ізабелла Валуа, так звали дитину, стала королевою Англії в січні 1397 року. Більшу частину свого життя вона була на престолі у Віндзорі.

Звичайно в такому одруженні не було і краплі любові. Йшлося більше про політику. Монарші рідко поєднувалися шлюбом за покликом серця. 29 річний король Річард же вважав, що з маленької принцеси зможе виховати ідеальну королеву. У повну силу шлюб вступив тільки після того, як Ізабеллі виповнилося 12 років.

Французька принцеса була другою законною дружиною англійського короля. У першому шлюбі чоловік був неймовірно щасливий, але його дружина Анна Богемська не могла подарувати престолу спадкоємців. Через відсутність дітей і відбулося друге весілля.

Історичні записи, які збереглися до наших днів говорять про те, що юній Ізабеллі подобалася дружба з Річардом. Її коронували в 1397 році. У 1399 році було повстання і короля ув’язнили. Королеву також взяли під варту і її становище дуже сильно погіршилося. Пізніше в 1400 році Річард від голоду помер в ув’язненні. Жінці пропонували вийти заміж заново за сина Генрі IV, але та відмовилася через сильну скорботу за померлим чоловіком. У 1401 році Ізабелла Валуа повернулася до Франції. А за Генрі, але вже V вийшла заміж її сестра в 1420 році.

Померла жінка у віці 18 років під час пологів. Вона все ж змогла прийти в себе після смерті свого короля і зважилася на новий шлюб, але вже з графом Орлеаном Чарльзом. Проте прожити довге і щасливе життя не змогла.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.