Вчені з’ясували, навіщо майя використовували ртуть

Вчені з’ясували, навіщо майя використовували ртуть

Піраміда майя / фото: SciTechDaily

Це сьогодні краса повинна бути безпечною і не шкодити здоров’ю. Принаймні ми так думаємо. А раніше заради модного тренду люди стягували талію, використовували косметику з талієм. Австралійські вчені з’ясували, що стародавні майя в ритуалах краси використовували навіть ртуть.

Про це повідомляє SciTechDaily 

Антропологи та археологи давно знаходили сполуки ртуті на місцях розкопок, де жили майя. Винятком було лише Чанбі. У деяких регіонах концентрація ртуті була дуже високою. Археологи знаходили навіть оздоблений посуд в Ель-Параїсо, Квірікуа і Теотікуані. Раніше вчені не могли зрозуміти, з чим це пов’язано. Але тепер дослідникам з Австралії вдалося пролити світло на це.

Виявляється, вони додавали в фарби ртуть і її сполуки. Потім ними розписували будинки та навіть тіла один одного. Так почали робити в епоху розквіту культури. Тільки після ретельного обстеження поселень експерти прийшли до такого висновку.

Люди дихали парами ртуті, вона вбиралася в кров, потрапляючи на шкіру. Сама по собі ситуація страшна. Сьогодні, якщо градусник ртутний у квартирі розбивають, просять покинути приміщення на добу. А тоді люди можна сказати “купалися” в ній.

Сама ртуть не є небезпечною, а ось її випаровування призводять до загибелі людей. Хронічне отруєння призводить до ураження центральної нервової системи, призводить до дисфункції нирок і печінки, викликає тремор. Також люди могли сліпнути, бачити галюцинації, набирати вагу. Наприклад, на фресках 810 р.н. е. правитель Тікаля зображений патологічно огрядним. А такий тип ожиріння є однією з ознак хронічного отруєння парами металу. Від сюди можна зробити висновки, що стародавній цивілізації жилося дуже погано, і у них була надзвичайно висока смертність.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.