Вчені з’ясували, на яких планетах потрібно шукати життя

Вчені з’ясували, на яких планетах потрібно шукати життя

Життя на інших планетах / фото: pixabay.com

Раніше вчені вивчали всі планети на наявність на них життя. Але потім, поступово напрацьовуючи досвід, їм вдалося створити список необхідних вимог. Так, наприклад, якщо планета відповідає всім запитам зі списку, її вивчатимуть. Нещодавно сталося те, що значно звузить список планет, придатних для життя.

Про це повідомляє Astrophysical Journal Letters.

Вчені досліджували землеподібну планету, яка обертається навколо карлика М. Експерти встановили, що у неї немає атмосфери. Її відсутність дає право стверджувати що, на ній немає ознак життя. Отже, на аналогічних землеподібних планетах без атмосфери теж немає життя. Своє дослідження вчені опублікували в науковому журналі.

Астрофізик Мішель Хілл працює в Каліфорнійському університеті в Ріверсайді. Він є співавтором дослідження. Експерт коментує свою теорію так: “За допомогою телескопа Джеймса Вебба, завдяки якому вдається вивчати такі планети, можна зробити висновки, що відсутність атмосфер — це дуже поганий знак для планет, що крутяться навколо карликів”.

У космічному просторі карлик М — це найпоширеніша зірка у Всесвіті. Тому цей тип зірок дає можливість відокремити всі землеподібні планети, на яких може бути життя.

Наприклад, планета без атмосфери GJ 1252b, вона трохи більше Землі, але відстань нашої планети від Сонця набагато далі, ніж у цієї планети і її зірки, тому атмосфери там немає, а поверхня неймовірно гаряча.

Хоча правило і складно назвати універсальним, але його можна застосувати. Воно значно спростить роботу астрономам. Оскільки, якщо планета на певній відстані від зірки, на ній немає атмосфери, а без неї й життя не може бути.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.