Вчені з’ясували, хто залишив загадкові дірки на дні Берингового моря

Вчені з’ясували, хто залишив загадкові дірки на дні Берингового моря

Дірки на дні Берингового моря / фото: Wiley online library

У холодних водах Берингового моря вчені помітили на морському дні безліч отворів овальної форми. Дослідники й досі не можуть достеменно пояснити, хто або що залишає ці загадкові дірки, але мають цікаве припущення.

Про це повідомляє The Guardian.

Минулого літа під час експедиції в холодних водах Берингового моря між Росією та Аляскою група вчених помітила на морському дні акуратні лінії отворів. Хоча минув майже рік з часу відкриття, але дослідники й досі чітко не пояснили, хто або що створило ці дірки.

У новому дослідженні вчені на німецькому дослідницькому судні Sonne розпочали пошук доказів. Загалом вони переглянули сотні зображень, знятих камерою, що буксувала над морським дном. Таким чином було виявлено безліч отворів овальної форми, кожен з яких був розміром 2-3 см, а вглиб сягав 30 сантиметрів.

Цікаве пояснення побаченому запропонувала членкиня команди дослідників Анжеліка Брандт із Зенкенберзького музею. Вона вважає, що автором дивних отворів на дні моря може бути крихітний рачок амфіпод – родич пляжних цикад.

Відомо, що амфіподи родом з Антарктиди. Вони використовують свої великі передні відростки, щоб вигрібати пісок з ями й складати його в акуратну купу, не даючи йому вислизнути назад в отвір. Відомо, що ці ракоподібні можуть використовувати нори для розмноження.

“Наявність нори — це спосіб отримати доступ до їжі, захиститися від потенційних хижаків і це безпечне місце для виховання дітей”, – стверджує Джулія Зігварт з Науково-дослідного інституту Зенкенберга та Музею природної історії у Франкфурті.

Зазначимо, що допоки дослідники не зловили антарктичну амфіподу, що риє тунелі у Беринговому морі, це пояснення залишається лише припущенням. 

Це відкриття дало вченим надію на те, що вони зможуть досягти прогресу в розшифровці багатьох інших загадкових знаків у мулі на дні океану. 

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.