Вчені з’ясували, до чого може призвести нічний прийом їжі

Вчені з’ясували, до чого може призвести нічний прийом їжі

Коли не можна їсти / фото: freepik.com

На психічне здоров’я людини впливає багато факторів, не тільки спадковість. Наприклад, нове дослідження, яке провели в Brigham and Women’s Hospital показало, що час прийому їжі може спровокувати появу тривоги або депресії.

Про це повідомляє ScienceAlert.

Особливо небезпечно неспання в нічний час. Було проведено багато досліджень з цього приводу. Виявилося, що ті люди, які ночами не сплять, частіше за інших страждають психічними розладами. Так звані сови дуже страждають через це.

Фахівці вважають, що небезпечне не тільки безсоння або робота допізна. Вчені розповіли, що переривання сну вночі для того, щоб поїсти, теж впливає на психічне здоров’я. “Нічні трапези” безпосередньо пов’язаний з:

  • депресією;
  • стресом;
  • тривогою;
  • панічними атаками.

Такі прийоми їжі впливають на обмін речовин, гормональний баланс і ментальне здоров’я. Коли людина прокидається серед ночі, щоб поїсти та далі лягти спати, вона шкодить метаболізму і психіці одночасно.

Щоб виключити такі ризики, вчені провели експеримент і визначили найкращий час для трапез. У дослідженні брало участь 19 осіб. Одна група їла тільки вдень, а друга вдень і вночі. Виявилося, що у другої групи депресивні настрої зросли на 26%, а занепокоєння на 16%. У першої групи показники залишилися на колишньому рівні.

Тому їсти можна і потрібно тільки вдень. Старе правило: сніданок з’їж сам, обід розділи з другом, а вечерю віддай ворогові, як ніколи актуальне і донині.

Вчені впевнені, що це пов’язано з біологічним годинником людини. Точного пояснення фахівці поки що дати не можуть, але хочуть продовжити дослідження в цьому напрямку. Зараз вони хочуть зрозуміти, чи може зміщення біоритму впливати на психічне здоров’я.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.