Вчені з’ясували, чи знижується рівень IQ у людей з віком

Вчені з’ясували, чи знижується рівень IQ у людей з віком

Чи знижується рівень IQ з віком / фото: pixabay.com

Чим старшою стає людина, тим менш вона витривала, не така спритна та енергійна. Разом з тим вчені спробували встановити, як саме вік може впливати на розумові здібності людини.

Про це повідомляє Science Alert.

Вимірювання IQ

Інтелект виступає в якості середнього значення результатів певних завдань, які обов’язково порівнюються з тим, наскільки швидко і добре їх виконують різні люди. Використовуватися можуть різні тести. При цьому аналізуються мовні та невербальні навички.

IQ можна розшифрувати як “коефіцієнт інтелекту”. Він може вважатися певним показником, який є стандартом для людей певного віку. Якщо людина має середній показник інтелекту, то в такому випадку IQ складе 100. Інтелект вище середнього, то, відповідно, IQ також буде вище 100.

Звернути увагу варто на те, що показник IQ може бути приблизно однаковим зараз і через десять років, адже вимірюється він завжди стосовно інших людей з таким же віком. Відповідно, кожна з вікових груп матиме певний середній IQ, який встановлюється на позначці в 100.

Якщо ж порівнювати результати оцінки молодих і більш літніх людей, то різницю можна знайти. Потрібно розуміти, що далеко не всі типи інтелекту починають падати з однаковою швидкістю. За допомогою тестів IQ одночасно можна виміряти кілька видів інтелекту і потім результат зібрати в групу.

Коли людина найрозумніша

Вчені провели дослідження і встановили, що швидше за все людина здатна обробляти інформацію у віці 20 років. Поступово буде збільшуватися словниковий запас і цей рівень інтелекту може перебувати на високому показнику, але за умови, що не почне розвиватися деменція.

Приблизно до 60 років почнуть посилюватися когнітивні навички та потім стануть максимально стійкими. Іншими словами, в більш літньому віці людина має набагато більше життєвого досвіду, що впливає позитивно на його інтелект.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.