Вчені з’ясували, чи передбачали майя кінець світу в 2012 році

Вчені з’ясували, чи передбачали майя кінець світу в 2012 році

Кінець світу за календарем майя / фото: freepik.com

Найбільша реакція на кінець світу (апокаліпсис, Армагеддон) була у 2012 році. Молоде покоління зумерів і не знає, як люди вірили в календар майя, робили прогноз по закінченню життя всього живого на планеті. Минув час і вчені спантеличилися питанням, звідки з’явилася теорія про апокаліпсис взагалі.

Про це повідомляє IFLScience.

Все почалося з того, що археологи знайшли календар майя. Він не схожий на ті, якими ми користуємося сьогодні, і складався з циклів. Між іншим, вони між собою синхронізувалися різними способами. Календар також складався з 2 систем: Хааб і Тцолкін. В цілому 260 днів. І ось, один часовий відрізок закінчувався імовірно 21 грудня 2012 року, а далі нічого. Ось і подумали вчені, що це говорить про кінець світу.

Час минав, апокаліпсису не сталося, і ось вчені вирішили перевірити ще раз всю, що з цим пов’язано. Виявилося, що немає археологічних джерел, які б вказували на кінець світу. Немає передумов думати, що майя вірили в таке зловісне майбутнє. Виходить, що тлумачення вчених в минулому було помилковим, але і тут не все так просто.

У 1987 році Хосе Аргуельес видає книгу, в якій описує календар майя, як зворотний відлік часу до апокаліпсиса. Прихильникам всяких теорій змови ця ідея сподобалася, і вони почали її популяризувати: розповідати всім і всюди про пророцтво Тортугеро. Це така гробниця, що належала одному з правителів майя, де і знайшли згадку про календар.

Виходить, що люди самі настільки захопилися цією ідеєю, що повірили в неї. Але ж тоді, у 2012 році через це були ті, хто покінчив життя самогубством. Також зріс продаж наркотиків (люди хотіли зустріти апокаліпсис під кайфом) і сталося багато інших неприємних ситуацій.

Древні люди цілком очікували, що після закінчення попереднього відліку часу почнеться новий. У жодному артефакті, який знайшли дослідники, не згадується ні про Судний день, ні про планетарний вибух, ні про інопланетних рятівників. Ба більше, вони й не сумнівалися, що 22 грудня 2012 року зранку зійде сонце, як це відбувається зазвичай.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.