Вчені з’ясували, чи корисна кава для печінки

Вчені з’ясували, чи корисна кава для печінки

Чи корисна кава для печінки / фото: freepik.com

Вчені з США стверджують, що кава корисна для печінки. Тепер, коли будете бадьоритися чашкою еспресо або капучино вранці, пам’ятайте, напій чистить цей важливий орган і зменшує жорсткість його тканин. У новому дослідженні взяли участь 4500 дорослих, і його результати здивували всіх.

Про це повідомляє CGH.

У дослідженні взяли участь американці. Вони добровільно пройшли еластометрію, щоб встановити ступінь фіброзу печінки, а потім пили каву і час від часу здавали аналізи. Вчені змогли знайти зв’язок між споживанням кавового напою і станом печінки.

У тих добровольців, хто щодня випивав 3 чашки кави, показники жорсткості були менші в 3 рази. На додаток до цього, у кавоманів ризики розвитку фіброзу печінки на багато нижче, чим у тих людей, які віддають перевагу чаю. А ще знижується рівень холестерину.

Тому, кожен, хто раніше стверджував, що кава — це шкідливий напій, тепер повинен переглянути своє ставлення. Тому що користь кави доведена науковим методом.

До речі, кава без кофеїну ніяк не впливає на стан печінки. Розчинні гранульовані напої малоефективні. Необхідно пити саме справжній напій, який потрібно заварювати в турці або кавоварці. Саме в ньому міститься той самий корисний кофеїн.

Якість зерен, рівень обсмажування — це все не грає великої ролі. Головні вимоги до напою:

  • щоб він заварювався;
  • випивати не менше 3 порцій в день.

У Великобританії теж вивчали користь кофеїну. Там дослідження показало, що три чашки кави в день знижують ризик розвитку хронічних захворювань печінки на 20%, а ризик смертності від хвороб печінки знижується на 49%. Бачите, не завжди потрібно дотримуватися жорстких дієт і пити супердорогі БАДи, щоб бути здоровим!

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.