Вчені з’ясували, чому древні єгиптяни муміфікували тіла померлих

Вчені з’ясували, чому древні єгиптяни муміфікували тіла померлих

Мумія / фото: pixabay.com

Протягом довгого часу вчені вважали, що древні єгиптяни муміфікували тіла померлих, щоб їх зберегти. Виявилося, що це помилка. Нове дослідження підтвердило, що спочатку люди мали зовсім іншу мету.

Про це повідомляє Live Science.

Доктор Кемпбелл Прайс з Манчестерського університету у Великобританії розповів, що неправильного було в попередній теорії та висунув нову. Насправді техніка муміфікації настільки складна і клопітка, що її можна вважати унікальною. Люди тих часів робили неможливе: бальзамували тіла, не маючи тих можливостей, що сьогодні.

Якщо раніше вчені вважали, що в такий спосіб єгиптяни намагалися зберегти тіла покійних, то Доктор Кемпбел впевнений — мета була зовсім інша. Таким чином мертвих намагалися зробити істотами, наближеним до богів в загробному світі.

Вперше теорія про збереження тіл виникла в 19 столітті. Тоді археологи лише почали розкривати гробниці та вивчати мумій. Перші вчені думали, що муміфікація з використанням солі — це, як соління продуктів. Основне завдання процедури — зберегти тіло.

Кемпбел зауважив, що речовина для муміфікації відрізняється від солі, яку використовують для продуктів. У цьому бальзамі є натрон — природний мінерал. У його складі є карбонат натрію, бікарбонат натрію, натрію хлорид, натрію сульфат. Саме цей склад наносили навіть на статуї богів. Також для бальзаму використовували пахощі. Простір навколо мумії наповнювалося густим ароматом. Вважалося, що ці запахи наближали покійних до богів. Про збереження мерця в первозданному вигляді мови зовсім не йшло. Головна мета — перетворити труп в божественну статую. Саме тому і витягували внутрішні органи, стверджує професор.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.