Вчені з’ясовували, яка звичка негативно впливає на сон

Вчені з’ясовували, яка звичка негативно впливає на сон

Що негативно впливає на сон / фото: freepik.com

Виявилося, що всі або майже всі люди перед сном роблять одну помилку, яка заважає їм заснути. Ви можете подумати, що це кава перед сном, гра на приставці, кіно, але виявилося, що це перегляд новин. Саме прочитання великого обсягу інформації перед сном заважає швидше зануритися в царство Морфея.

Про це повідомляє Medicalxpress.

Новини та сон тісно пов’язані між собою. Інформація має серйозний вплив не тільки на якість сну, але і психічне здоров’я. До такого висновку прийшли вчені, після того, як провели один незвичайний експеримент. Вони намагалися знайти зв’язок між політикою та сном.

В ході експерименту опитували 437 громадян з США, а також щодня 106 міжнародних учасників до виборів і після. Людей розпитували про те, як і скільки вони сплять, чи вживають алкоголь, чи є у них шкідливі звички, коли переглядають новини і тд. Далі вони зіставляли це з рівнем стресу і психоемоційним станом людей.

Чим більше новин про вибори люди дивилися, тим гірше спали. У ніч виборів багато хто скаржився на те, що прокидався посеред ночі без причини. Перші дні після виборів стрес також наростав.

По-перше, головний мозок має готуватись до сну, а натомість обробляє і засвоює величезний обсяг інформації. По-друге, люди читали багато тривожної інформації, навантажували нервову систему і потім не могли заспокоїтися.

Також вчені дали пару рекомендацій, які допоможуть краще засинати:

  1. Лягати спати краще до півночі. Оптимальний час 22:00-23:00.
  2. Засипати необхідно в повній тиші, без телевізора.
  3. У кімнаті не повинно бути жарко.

І звичайно ж не слід їсти за 3 години до сну. Відмовтеся від перегляду новин у вечірній час. Зверніть увагу, як у фільмах англійці, і інші іноземці перечитували пресу вранці, за чашкою кави! Напевно, ці люди щось знали.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.