Вчені вважають, що у Всесвіту є близнюк з антиматерії

Вчені вважають, що у Всесвіту є близнюк з антиматерії

Паралельний Всесвіт / фото: spacegid.com

Популярною теорією в науковій фантастиці є те, що Всесвіт має дзеркального двійника. Водночас у космології багато фахівців намагаються вивчити концепцію дзеркального Всесвіту. Чергове дослідження продемонструвало, що з його допомогою можна буде вирішити проблеми, які мають пряме відношення до постійної Хаббла.

Про це повідомляє Inverse.

Постійна Хаббла є певним значенням, яке демонструє швидкість розширення нашого Всесвіту. Фахівці говорять, що вона може означати приблизно кілька порядкових значень і становить близько 70 км/с на мегапарсек. Звернути увагу варто на те, що раніше експерти вже говорили, що вони можуть виміряти точну швидкість розширення Всесвіту. Водночас встановити точну швидкість не вдається, адже отримані результати постійно розходяться.

Деякі експерти називають подібне проблемою космічного розширення. В одному випадку вимірювання проводилося з урахуванням коливань космічного мікрохвильового фону. Інші ж тривалий час спостерігали за надновими і отримували в результаті зовсім іншу швидкість розширення Всесвіту. Фізики-теоретики проводять численні дослідження для того, щоб встановити, чому так сильно відрізняються точні дані. У зв’язку з цим виникла ідея існування близнюка Всесвіту.

Ще у 90-х роках минулого століття з’явилися перші розмови щодо дзеркального Всесвіту. Тоді таким чином намагалися вирішити ту проблему, що виникла із симетрією матерії-антиматерії. Експерти намагалися отримати відповідь на одне важливе питання. Цілком всі частки, що існують на сьогоднішній день, мають власних антиподів. Тоді куди зникла антиматерія після того, як народився Всесвіт? Після цього вчені припустили, що існує Всесвіт, який виступає повним відображенням нашого Всесвіту, але в ньому абсолютно все складається з антиматерії.

Незважаючи на те, що теорія є загальноприйнятою, співробітники університету штату Нью-Мексико, що в США, пропонують кілька варіантів того, як вирішити проблему постійної Хаббла. Вони впевнені в тому, що якщо правильно налаштувати космологічну модель, яка повністю відповідатиме тому темпу розширення Всесвіту, що спостерігається на сьогоднішній день, то таким чином виникне певна симетрія. За рахунок отриманої симетрії з’явиться можливість упорядкувати ті значення швидкості розширення, які отримують експерти. Вони зможуть нарешті погодитися між собою.

Вчені припустили, що на Всесвіт може впливати дзеркальний Всесвіт шляхом слабкого гравітаційного тяжіння. Звичайно, це може виступати як доказ існування двійника, але не дозволяє повністю вирішити проблему з космічною постійною.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.