Вчені встановили, як саме на Землі з’явилися континенти

Вчені встановили, як саме на Землі з’явилися континенти

Як на Землі з’явилися континенти / Фото: freepik.com

Фахівці з Австралії виявили підтвердження давно запропонованої теорії, в якій говориться, що континенти на нашій планеті утворилися в результаті ударів метеоритів величезного розміру. Найбільше подібних ударів припадає на перший мільярд років існування Землі.

Про це повідомляє Phys.

Протягом декількох останніх десятиліть вчені вважали, що в тих місцях, куди впали величезні метеорити, утворилися континенти. Разом з тим ніяких доказів, що підтверджували б  запропоновану теорію не було.

Тім Джонсон з Університету Кертін, що в Австралії, під час останнього дослідження зміг виявити необхідні докази. Фахівці займалися вивченням кристалів мінералу циркон, який був видобутий з гірських порід Західної Австралії. Саме вони збереглися найкраще. Тут були зафіксовані удари кількох гігантських метеоритів.

“Ми ретельно вивчили ізотопи кисню, присутні в кристалах циркону. Нам вдалося знайти сліди процесу, який призводить до плавлення гірських порід на поверхні Землі, а потім йде в надра планети. Даний процес повністю відповідає тому ефекту, який спостерігається під час падіння величезних метеоритів», — розповідає Джонсон.

Експерти кажуть, що вони мають незаперечні докази того, що абсолютно всі геологічні процеси, які призвели до виникнення континентів, були запущені ударами метеоритів. Коли падає космічний камінь, то це нагадує такий же удар, як і під час падіння астероїда, через який 66 мільйонів років тому вимерли динозаври.

“Ми плануємо найближчим часом перевірити зроблені висновки ще й на інших гірських породах, узятих в різних регіонах нашої планети. Зроблене нами моделювання вказує на те, що на Землі скрізь геологічні процеси відбувалися однаково», — говорять експерти.

Науковці додали, що на сьогодні еволюція континентів все ще триває, тому необхідно знати про те, як вони формувалися.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.