Вчені відтворили обличчя жінки, яка жила 800 років тому

Вчені відтворили обличчя жінки, яка жила 800 років тому

Тора / фото: Science Norway

Вчені змогли відтворити обличчя та зовнішність жінки, яка жила 800 років тому в Норвегії. Таку роботу вдалося виконати фахівцям з Музею історії та археології при норвезькому університеті природничих і технічних наук. Відомо, що норвежку звали Тора.

Про це повідомляє Science Norway.

Тора народилася в місті Тронхейм, у 1200-х роках, воно було дуже успішним. Жили тут в основному торговці й ремісники. Місто приймало щодня багато гостей. У ті роки в ньому жило приблизно 4000 людей. Для середньовіччя стільки людей в одному місті — це дуже багато. Життя тоді було важким: важка робота, погана медицина, часті військові конфлікти.

Відомо, що останки Тори знайшли на кладовищі, яке знаходилося на центральній вулиці Тронхейма тільки в 1970-их роках, коли вели розкопки. Археологи кажуть, що жінка була з родини купців, жила в достатку. Сліди на кістках і горб на спині говорять про те, що вона важко працювала. У зрілому віці пані при ходьбі опиралася на палицю.

Також вчені встановили, що у Тори була подагра. У жінки не було своїх зубів, але вона дожила до старості в середньовіччі. Це може говорити про те, що її любили й поважали в родині, тому гарно доглядали за бабусею. Саме таке ставлення допомогло прожити жінці до старості. Хоча і старість в Середньовіччі була зовсім іншою. Тоді люди жили в середньому 40-45 років, а Тора дожила до 65.

Відновивши зовнішність, вчені вирішили одягнути її в наряди того часу. Для цього вручну виткали тканину жовтогарячого кольору і пошили наряд. Взуття теж змайстрували, як це робили в середньовіччі. Вийшла сивочола старенька з дуже добрим обличчям. Образ вийшов реалістичним. Місцеві туристи можуть подивитися на експонат в музеї.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.