Вчені відтворили обличчя жінки, яка жила 500 років тому

Вчені відтворили обличчя жінки, яка жила 500 років тому

Обличчя жінки, яка жила 500 років тому / фото: Cícero Moraes

Вчені спробували відтворити зовнішність жінки, яка жила 500 років тому. Цей випадок досить незвичайний, адже відновлювати вирішили череп, на якому позначки залишило одне смертельне захворювання — сифіліс. Була пошкоджена лобова частина, кістка просто вигнила в деяких місцях.

Про це повідомляє Live Science.

Череп належить жінці з Ісландії. Вона жила приблизно 500 років тому. Дослідники встановили за мітками на черепі, що вона хворіла на третинний сифіліс (інфекція на пізній стадії). Найчастіше людина з такою важкою формою сифілісу помирає. Хвороба ця страшна і важка.

Загалом, в сучасному світі такі запущені стадії теж зустрічаються, але вкрай рідко. Останній такий відомий широкому загалу випадок стався з екс-дружиною одного російського футболіста. У цієї жінки почався некроз тканин носа, а пізніше лікарі поставили їй точний діагноз.

Відомо, що жінці на момент смерті було не більше 30 років. Її тіло знайшли на старовинному цвинтарі в монастирі Скрідуклаустур ще 10 років тому. Весь цей час вченим було цікаво попрацювати над відтворенням портрета цієї жінки. І справа тут не тільки у венеричнім захворюванні, у неї були й інші хвороби: дефект зубів через недоїдання в дитинстві, остеоартрит і гіпоплазія зубної емалі.

Над створенням портрета працював Бразильський експерт з графіки Сісеро Мораес. Оскільки у черепа була відсутня нижня щелепа, її відтворювали на підставі черепів інших європейських жінок, які померли приблизно в такому ж віці.

Зрозуміло одне, у цієї ісландки була складне життя, сповнене мук і болю. Навіть лікування сифілісу 500 років тому було жахливим: потові ванни, трави та мазі, які звичайно нічого не лікували. Можна було відтворювати зовнішність власників черепів, не понівечених хворобами та травмами, але в такий спосіб експерти вирішили увічнити невідому.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.