Вчені відтворили обличчя жінки, яка померла 2000 років тому

Вчені відтворили обличчя жінки, яка померла 2000 років тому

Жінку звали Хінат / фото: Live Sciеnce

У Саудівській Аравії вчені змогли відтворити зовнішність жінки, яка жила 2000 років тому. У той час на території сучасної держави знаходилося Набатейське царство. Вченим дуже мало відомо про народ набатеїв. Для дослідників подібні роботи є дуже важливими.

Про це повідомляє Live Sciеnce.

Відомо, що останки жінки були виявлені в похованні, де знайшли ще 80 скелетів. Гробниця знаходиться в Херге в місті Аль-Ула. Це об’єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Поки що це перша і єдина реконструкція зовнішності людини, яка належала до народу набатеїв. Відомо, що це царство славилося своєю столицею Петра. Це місто було центром міжнародної торгівлі. Тут перетиналися шляхи з південної частини Аравії та країн, що омивались Середземним морем на той час. Період розквіту цієї стародавньої держави був приблизно в 6 столітті до нашої ери.

Набатеї досі залишаються нерозгаданою таємницею для вчених. Річ у тому, що після них не залишилося ніяких текстів, писань, артефактів, як, наприклад, після єгиптян. Вони немов безслідно зникли. Ні в гробницях, ні на скелях немає ніяких згадок.

У реконструкції зовнішності брала участь археолог Лайла Неме. Останки жінки були знайдені ще у 2015 році. Просто не було необхідних технологій, які могли б допомогти відновити її зовнішність.

Зараз, коли в різних країнах вчені мають подібний досвід, аравійські археологи вирішили теж спробувати виконати подібну роботу. Потрібно віддати належне, у них це непогано вийшло.

Лайла розповіла, що жінку звали Хінат. На момент смерті їй було не більше 50 років. Вона була невисокого зросту, приблизно 1 м 60 см. Швидше за все вона належала до середнього класу. Для того, щоб дізнатися, як вона виглядала, підключили криміналістів і палеопатологів. Вчені зробили комп’ютерну томографію черепа. Потім за допомогою 3д-принетра видрукували її бюст. Він зараз у місцевому музеї міста Херге.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.