Вчені відтворили обличчя хлопця, який жив у Середньовіччі

Вчені відтворили обличчя хлопця, який жив у Середньовіччі

Обличчя 19-річного хлобця / фото: Live Science

Вчені з Італії відтворили зовнішність молодої людини з середньовіччя. Хлопець жив приблизно 700 років тому і був убитий. Його зарубали мечем, 4 удари було завдано по голові. Експерти провели реконструкцію обличчя, використовуючи сучасні технології.

Про це повідомляє Live Science.

Останки жертви вбивства археологи знайшли ще у 2007 році на території церкви Сан-Бьяджо-ін-Чіттільо. Гробницю виявили в частині церкви, побудованої ще в 11 столітті. Аналіз останків показав, що їм близько 700 років. На черепі були сліди від ударів важким гострим металевим предметом, швидше за все мечем.

Перші серйозні дослідження скелета почали проводити тільки у 2008 році. Так вченим вдалося з’ясувати кілька цікавих фактів. Тіло вбитого належало хлопцю. Він помер у віці 19-24 років. Весь скелет був понівечений, швидше за все він помер в муках. Найімовірніше його застали зненацька і зарубали. Смертоності 4 удари мечем нанесені в різні частини черепа: один в області вуха, другий в області потилиці, третій спереду і четвертий в тім’я.

Особу вбитого хлопця так і не встановили, але працівниця університету Інсбурії Кяра Тезі розповіла, як проводили реконструкцію обличчя. Це вдалося зробити за допомогою томографії кісток черепа. Судячи з характеру нанесення травм, вбивця діяв з особливою жорстокістю. Не виключено що мотивом злочину стали образа або ненависть до молодого хлопця.

Зробивши томографію черепа, запросивши групу людей, які спеціалізуються в фізіології, скульптурі, мистецтві, вдалося відновити зовнішність убитого. Вийшов досить симпатичний юнак з маленьким акуратним носом, пухкими губами та добрими очима. Картинка виглядає дуже реалістично.

Вивчення скелета показало, що хлопець брав участь у боях. Про це свідчать травми більш ранні на його кістках. Розташування правої лопатки дозволяє припускати, що він був лучником. Це не перша робота вчених по відтворенню зовнішності. Раніше вже проводили аналогічні дії й реконструювали обличчя по черепу середньовічної жінки з сифілісом і чоловіка зарубаного сокирою.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.