Вчені відтворили обличчя єгипетського фараона Рамсеса II

Вчені відтворили обличчя єгипетського фараона Рамсеса II

Рамсеса II / фото: Daily Mail 

Щоб реконструювати обличчя давньоєгипетського фараона, вчені використовували сучасні комп’ютерні технології та череп правителя. Тепер можна подивитися, як людина виглядала 3200 років тому! Більш того, це ж не звичайний єгиптянин, а один з найбільш могутніх і впливових фараонів за всю історію.

Про це повідомляє Daily Mail.

Рамсес II правив 66 років, що вважається величезним терміном для тих часів. Він був 19 представником династії та займав трон з 1279 по 1213 роки до нашої ери. Археологи та історики стверджують, що Рамсес II став фараоном у віці 20-25 років. Йому вдалося збільшити території Стародавнього Єгипту внаслідок завоювання нових земель. У ті роки держава була на піку процвітання, а самого Рамсеса називали Великим.

Реконструкцію зовнішності проводили єгипетські вчені спільно з англійськими. Варто зауважити, що це вже другий випадок в історії. Раніше ніхто не відновлював зовнішність правителів Стародавнього світу.

Вчені зробили томографію черепа давньоєгипетського фараона. І якщо тільки при наявності черепа відтворити реальне обличчя неможливо, то, маючи справжню мумію з висохлими м’язами, залишками шкіри, це зробити цілком реально. Це допомогло точно відтворити риси обличчя, враховуючи фізіологію та анатомію людини.

Такі деталі, як колір очей, волосся і шкіру, вибирала єгипетська вчена, бо вона найбільш обізнана в таких аспектах. Вона ж і керувала проєктом, це Сахар Салім. Чоловіка зобразили у віці 45 років, а також запропонували варіант 90 річного фараона.

Вчена з Каїрського університету Сахар Салім каже, що за сучасними мірками фараон виглядав досить симпатичним чоловіком: яскраво виражений ніс, сильна щелепа, красиві добрі очі. Це вже другий подібний проєкт, яким керувала Сахар. Раніше вона з командою реконструював обличчя Тутанхамона, яке виконав скульптор Крістіан Корбет.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.