Вчені відтворили обличчя чоловіка, який жив 9600 років тому

Вчені відтворили обличчя чоловіка, який жив 9600 років тому

Реконструкція обличчя чоловіка / фото: Live Science

Робота з реконструкції облич по останках черепів сьогодні є однією з найбільш популярних. Щомісяця спливає новина про те, як дослідники відновлюють зовнішність людей, що жили століття і навіть тисячоліття тому. Одне з останніх досягнень науки в цьому напрямку — реконструкція обличчя людини, яка жила 9600 років тому.

Про це повідомляє Live Science.

У 1997 році археологи з Бразилії знайшли поховання на території Національного парку Серра-да-Капівара. Там був виявлений скелет дорослої людини в позі ембріона. Довгий час йшли суперечки, з приводу того, кому належав скелет: чоловікові чи жінці. Останкам дали ім’я Зузу. Тільки після реконструкції вдалося встановити стать померлого.

Проводити таку цікаву роботу бразильським вченим допомагав експерт з графіки Сісеро Моарес. Спочатку досконально вивчили скелет. Потім використовували метод комп’ютерної томографії черепа. Отриманий результат порівняли з сучасними чоловічими черепами і прийшли до висновку, що це був чоловік.

На черепі були пошкодження, тому реконструкція зайняла багато часу. В результаті група під керівництвом Моареса змогла відтворити максимально наближене зображення обличчя стародавньої людини.

Вчені навіть додали волосся, намалювали брови і обрали можливий колір обличчя і шкіри. Взагалі вони зробили два зображення, на першому у чоловіка відкриті очі, а на другому закриті.

Тепер серед вчених немає ніяких суперечок на предмет гендеру стародавньої людини. Зображення вийшли якісними, але трохи моторошними. Майже за 10 тисяч років зовнішність людини істотно змінилася. Не кожен може спокійно подивитися на те, як виглядали наші далекі предки.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.