Вчені відновили зовнішність жінки, яка жила у бронзовому столітті

Вчені відновили зовнішність жінки, яка жила у бронзовому столітті

Жінка бронзової доби з околиць Пардубіце. Фото: МЗМ

Вчені провели абсолютно нове дослідження, яке дало змогу встановити, як саме виглядала стародавня жінка. Вона проживала у бронзовому столітті поруч із чеським містом Пардубіце. Максимально точну зовнішність вдалося відновити за рахунок проведення аналізу ДНК новим методом. Крім того, у розпорядженні вчених були особисті речі, які також були ретельно досліджені.

Про це повідомляє Expats.cz.

Жінка, як з’ясували дослідники, померла приблизно в 35 років. Вона належала до досить високого соціального прошарку. Жителька бронзової доби мала світлу шкіру і каштанове волосся, карі очі, широко посаджені на обличчі. Її підборіддя трохи видавалося вперед, а фігура була дуже мініатюрною. Жінка носила бронзові та золоті прикраси, а на її шиї знаходилося бурштинове намисто.

Вчені відзначають, що її поховання стало найбагатшим серед тих, що належать до унетицької культури. Варто зазначити, що в ті часи жінок з такими почестями не ховали. Люди, які входили до унетицької культури, проживали на території Центральної Європи приблизно у 2300-1600 роках до нашої ери.

Жінку поховали разом із п’ятьма браслетами з бронзи, трьома шпильками з того ж матеріалу. У могилі були золоті сережки і трирядне намисто, зроблене з якісного бурштину. На ньому було понад 400 намистин. Фахівці наголошують на тому, що ця прикраса не має жодних аналогів серед тих знахідок, які відносяться до періоду життя похованої жінки.

Антропологічну реконструкцію вдалося провести за рахунок того, що череп зберігся в досить хорошому стані. З кісток вчені змогли вилучити ДНК. За допомогою аналізу не вдалося підтвердити стать, але була отримана інформація щодо кольору шкіри, очей та волосся.

Могили, які відносяться до епохи Богемії, містять величезну кількість бурштину, тому вважаються унікальними пам’ятками. Бурштин є доказом того, що вже у бронзовому столітті місцеві жителі мали змогу спілкуватися та «торгувати» з людьми з інших регіонів.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.