Вчені спрогнозували наслідки ядерної війни

Вчені спрогнозували наслідки ядерної війни

Ядерна війна / фото: ВВС

Випадків, коли люди ставали жертвами ядерної катастрофи не так вже й багато. Хіросіма, Нагасакі, Чорнобиль, Фукусіма: дві з катастроф сталися в результаті бомб, ще дві через аварії на атомних станціях. Оскільки через погрози РФ ймовірність застосування ядерної зброї вкрай велика, вчені вирішили змоделювати наслідки ядерного удару.

Про це повідомляє Daily Express.

Доктор Тайлер Рора з Університету Тасманії спільно зі своїми колегами змоделювали ситуацію застосування ядерної зброї в Європі й показали, як це вплине на клімат та на все живе.

Навіть при скиданні обмеженої ядерної бомби в атмосферу потрапить стільки диму, що ядерна зима стане неминучою. Виникне це через охолодження Світового океану й призведе до багаторічного голоду.

Моделювання проводили на роботі Карла Сагана і його колег. Він зі своєю командою вперше виявив можливість появи такого явища, як «ядерна зима». Також вони перші намагалися виявити всі катаклізми, які настануть в результаті ядерної війни.

Доктор Рор разом з колегами вивчали ситуацію, при якому в ядерний конфлікт вступлять дві держави: США і Росія. І ось які результати показало моделювання:

  1. Утвореться 150 млрд тонн сажі від міст, які будуть горіти. Всі ці викиди потраплять в атмосферу.
  2. Погана освітленість через ядерний пил і охолодження призведуть до розширення арктичного морського льоду. Цей лід заблокує вільні від льоду райони, тому судноплавство та риболовля стануть неможливими.
  3. Аквакультури вимруть.
  4. Через 3 роки після ядерної війни кількість морського льоду збільшитися в три рази, Балтійське море замерзне і доступ до великих портів в Копенгагені та Санкт-Петербурзі буде закритий.

Також розглянули, що буде, якщо відбудеться обмежений ядерний конфлікт між Пакистаном та Індією. При цьому сценарії в атмосферу потрапить близько 27 млрд тонн сажі. Розширення льоду унеможливить судноплавство по всій європейській частині материка.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.