Вчені розвіяли популярні міфи про алкоголь

Вчені розвіяли популярні міфи про алкоголь

Міфи про алкоголь / фото: freepik.com

Часто можна почути про те, що перед вживанням спиртних напоїв краще поїсти, не можна знижувати градус, а врятуватися від похмілля можна буквально пляшкою пива. Потрібно розуміти, що всі ці поради практично не працюють, тому поганого самопочуття на наступний день, навряд чи вийде уникнути.

Про це повідомляє Scitech Daily.

Існує безліч міфів про алкоголь і те, як його «правильно» вживати. Вчені розповіли про те, що більшість з них є вигадкою.

Щільний обід перед вживанням спиртного

Навіть, якщо дуже добре поїсти, це не допоможе не сп’яніти вже буквально після першої чарки. Випитий алкоголь переважно потрапляє в кровотік через тонкий кишківник і тільки 20% всмоктується в шлунку. Тому їжа перед вживанням спиртного дозволить тільки відстрочити сп’яніння, адже чим більше їжі в шлунку, тим довше алкоголь не зможе потрапити в кровотік.

Підвищення градуса

Вченим вдалося довести, що не грає абсолютно ніякої ролі те, в якому саме порядку вживаються спиртні напої. В такому випадку більш важливим фактором є кількість алкоголю. Під час дослідження було встановлено, якщо горілку змішати з водою, то в такому випадку вона буде засвоюватися набагато швидше. Якщо ж змішувати з газованою водою, то в кровотік алкоголь потрапляє повільніше.

Алкоголь зігріває

Вчені провели кілька досліджень і встановили, що спиртні напої допомагають зігрітися – вигадка. Алкоголь призводить до сильного розширення судин і одразу ж після вживання дійсно може відчуватися якесь тепло. Насправді ж таким чином тіло починає швидко охолоджуватися. Даний стан вважається дуже небезпечним в холодну пору року.

Лікування похмілля алкоголем

Деякі люди настільки погано себе почувають, що вважають за краще випити ще порцію алкоголю. Насправді спиртне лише на час усуне дискомфорт, але головного болю і нудоти уникнути не вийде. Саме тому краще випити велику кількість води та аспірин, щоб впоратися з похміллям.

Від пива менше п’яніють

Експерти розповіли про те, що в келиху пива міститься точно стільки ж алкоголю, як в 50 мл міцного спиртного напою або в 1150 мл вина. Секрет полягає в тому, що чарка міцнішого напою випивається швидше, тому сп’яніння настає швидше, ніж від пива.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.