Вчені розшифрували сувій віком дві тисячі років

Вчені розшифрували сувій віком дві тисячі років

Олександр Македонський / фото: headtopics.com

Завдяки машинному навчанню дослідники змогли розшифрувати античний сувій. ШІ допоміг розрізнити чорнило, яке вчені не змогли відновити самостійно. Виявилося, що сувій являє собою книгу, якій 2000 років.

Про це повідомляє Live Science.

Стародавня антична книга належала царям, які правили після Олександра Македонського. Як відомо, після смерті цього могутнього правителя розпалася і його імперія. У тексті, що написаний в стародавній книзі, є згадки про Македонського полководця Селевка. Саме він почав правити більшою частиною територій на Близькому Сході. Також в книзі згадується і Кассандр, правитель Греції після смерті Олександра.

Таємничий сувій виявили на віллі папірусів, що в Геркуланумі. Це місто зруйнувало виверження Везувію. Відомо, що в 1804 році сувій подарували наполеону Бонапарту, той віддав його в Інститут Франції. Саме тут понад 200 років зберігався старовинний артефакт.

У 1986 році вчені спробували розгорнути сувій, щоб прочитати, чим тільки пошкодили його. Лише недавно вдалося досягти успіхів, використовуючи штучний інтелект. Його запрограмували так, що той зміг відновити втрачені фрагменти та відтворити текст повністю. Вчені ж тільки перевели зміст.

Хоча багато з тексту досі залишається загадкою. Наприклад, так і не змогли встановити його автора. Працівники Інституту припускають, що цей сувій міг бути позичений свого часу, але так і не повернутий назад. Тому він і потрапив на Віллу сувоїв, де зберігалися рукописи з філософії та інші важкі античних вчених.

Згідно зі змістом рукопису, стає зрозуміло, що в ній йшлося про те, що після Олександра Македонського з кожним разом правителі ставали все гірше і гірше. Ніхто не зміг обійти його ні в подвигах, ні в любові до народу, ні в мудрості.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.